Hipnoz Yöntemi İle Sigarayı Bırakmak

Sigara bağımlılığı, bilinçaltına yerleşmiş ve bu nedenle otomatikleşmiş güçlü bir bağımlılıktır. Sigarayı bırakamamanın en büyük sebebi, sigaranın fiziksel bağımlılığından çok psikolojik bağımlılık yapan bir madde olmasıdır. Sigara içen kişiler, sigarayı keyif verici, dert ortağı, keder azaltıcı, sosyalleşme aracı, vb gibi pek çok şekilde nitelendirirler.

Bağımlılık mı Alışkanlık mı?

Çoğu sigara bağımlısı, sigara içmeyi bir bağımlılık olarak değil bir alışkanlık olarak nitelendirirler. Aradaki farkı anlamak çok kolaydır. Alışkanlıklarımızı bir gün uygulamadığımızda vücudumuz olumsuz tepkiler vermezken bağımlı olduğumuz maddeyi bir gün kullanmadığımızda vücudumuz, şiddeti kişiden kişiye değişiklik gösteren birtakım olumuz tepkiler vererek bizi bu maddeyi tüketmeye teşvik eder. Maddeyi kullandığımızda ise bu olumsuz tepkiler anında diner. Kişi de bu tepkileri bir daha yaşamamak için madde kullanımına ara vermekten korkar. Sigara içen kişilerin, paketlerinde az sayıda sigara kaldığını fark ettiklerinde otomatik olarak etrafta sigara temin edebilecekleri bir dükkan olup olmadığını kontrol ettiklerini ve eğer temin edebilecekleri bir dükkan yoksa gerginlik, huzursuzluk yaşadıklarını görmekteyiz. Bu da sigaranın basit bir alışkanlık değil tedavi edilmesi gereken bir madde bağımlılığı olduğunun en basit göstergesidir.

Hipnoz Yöntemiyle Sigaradan Kurtulun

Hipnoz, sigarayı bırakmak için en etkili yöntemdir. Her kişinin sigaraya verdiği önem, ona atfettiği rol farklıdır. Hipnoz yöntemiyle, bilinçaltına inilerek kişiye uygun telkinler verilir.  Sıkılmadan, bunalmadan, sinirlenmeden sigarayı bırakmaktadırlar. Üstelik hipnotik telkinler sayesinde, kilo almaları da önlenmektedir. Araştırmalar, hipnozun sigarayı bırakmada dünyadaki en etkili yöntemlerden olduğunu göstermektedir.

Seans sırasında neler yapılıyor?

Sigara bırakma programımız, bir seans ön görüşme + dört seans hipnoz (peş peşe dört gün) şeklinde uygulanmaktadır.

  • Pek çok defa sigarayı bırakmayı denediğiniz halde yeniden başladıysanız
  • Sigara bırakma sürecinin zor geçeceğine dair endişeleriniz varsa
  • Sigarayı bırakmaya kesin kararlıysanız fakat sürekli erteliyorsanız, hipnoz programı sizin ihtiyacınıza uygundur.

Sigara Bırakma Hipnozuna Başlamadan Önce…

 

 

Randevu  almadan önce sigarayı bırakmaya kesin karar vermiş olmalısınız.

Yapılan ön görüşmede sigarayı bırakmaya yüzde yüz karar vermediği anlaşılan kişilere hipnoz seansı uygulanmamaktadır.

Ön görüşme yapıldıktan sonra, hipnoz seanslarına başlamaya karar verirseniz,  seanslara başlamadan önce, eğer çalışıyorsanız işinizden dört gün izin almanız gerekmektedir.  Aksi takdirde, uygulamanın verimliliği düşecektir.